Narazil jsem na odborníka

By | 20 června, 2003

Sám sebe považuji za osobu poučenou v oblasti výpočetní techniky, tzn. znám celkem dost lidí kteří toho ví více než já a občas mě poučí. Jednoho dne jsem u našeho zákazníka postavil takovou malo počítačovou síť – cca 8 PC jako pracovní stanice, jedno z nich mělo sdílenou CD a FDD (kvůli instalaci ovladačů a shitdowsů do všech ostatních), všechny byly připojeny k internetu, HDD měly a vše fungovalo, teda až na antivirovou ochranu, na druhou stranu za málo peněz málo muziky a když někomu řeknu třikrát že AVG stojí 300 kč a at si aspoň jedno koupí a on to neudělá tak spíše dobře mu tak.

Vše fungovalo tak jak má až do osudného dne D-13 kdy z ničeho nic spousta věcí přestala fungovat. Protože jsem s majitelem v té době neprožíval zrovna líbánky byl v den D-12 přizván odborník, pro ilustraci říkejme mu třeba švestka. Jako zaměstnanec velmi známé toť firmy se bez váhání jal seberealizovat. V den D-5 se objevil majitel a v ruce třímal HDD „Vadný, lumpe cos nám to prodal za šrot, nejdou na to nainstalovat WINDOZY, je vadný“ protože to až tak veliký šrot nebyl popadl jsem jej a utíkal s záručním listem k dodavateli.
– A kontolovals ho? byla první otázka servisního technika,
– nee dělal to švestka,
– aha no musíš ho projet testem WD a napsat mi číslo chybovky at to nemusím dělat já, nemám čas nebo si 2 týdny počkej. – ok to zvládnu.

zapnu hdd, pustím pro kontrolu scandisk – na disku bordel jak kráva, nedokončená instalačka W, tohle přece nemohlo nikdy fungovat, pouštím scandisk, ty vole to fakt má 2 MB bad, no nic, jedem dál stáhnu utilitu, pustím utilitu utilita projede chyby 000, aha co to je? fdisk, zruším partition, udělám novou, zformátuju a je to ok. řeknu si DEBIL švestka, neumí natáhnou twindozy, ale jak mohl instalací vytvořit béčka? no nic chuj s tím, vracím funkční pc v den D-3, den D-2 opět věta „Vadný, lumpe cos nám to prodal za šrot, nejdou na to nainstalovat WINDOZY, je vadný“, kurva druhý disk? z osmi během týdne? tentokrát to zjednoduším, scandisk – vady, fdisk, format, scnadisk vše ok, kurva švestka, začínáš mě srát co to seš za debila že instalací woken uděláš badsektory???? no nic předám funguje. pak přišel den D, to se nestalo vůbec ale vůbec nic ( nebo o tom nevím). sranda začala přesně v den D+5
– nám zase nic nejede
– aha a pcčka běží?
– jo běží ale nejde internet a je to nějaké divné
– aha tak já tam zajdu

beru do kapsy avg a šourám se tam, sedám k prvnímu kompu co prý blbně nejvíce, natahu a pouštím avg – čekám – ejhle 42 virů, príma, léčím je (mažu všechno co tam maj na hovno) a jdu k druhému pc, navyklým pohybem otvírám okolní počítače, abych nemusel předělávat cdromku, – proč taky, předtím to tak fungovalo – a nic, okolní počítače neexistujou, kurva kdo se v tom hrabal? proč to nejdede? to mám jako debil znovu nastavovat (rozuměj naklikat) sdílení? no byl tu švestka a spravoval to, aha, no nic tak já to naklikám, kurva kde jsou instalačky woken? no my nevíme. kurva švestka ty tomu asi fakt nerozumíš, no nic, když sis to rozjebal tak si to sprav, z 8 kompů jsou korektně nasdíleny 3 tak zkusím to avg a ejhle ZOO všude kolem nás, a abych ukázal že nejsem škůdce tahám ještě addaware, no jasně přes 30 ks spyware na každém pcčku. bavím se ještě chvíli s tím jak má švestka nastavenou síť, masky ? co to je? a znechucen jdu pryč. Kurva proč každý debil co dělá v počítačové firmě o sobě tvrdí že je odborník??

Každý příběh má mít svou pointu, proto ho má i tenhle. Mám pro vás záludnou testovací otázku:
Kdo je ŠVESTKA ? aby to nebylo až tak komplikované dám vám na výber, tipujte odtud, odpovědi neposílejte, výherci správných odpovědí mi můžou poslat láhev dobrého vína a zároveň získají výtečný tip na sqělého servisního technika.