Chci zesilovač II. – Obchodní varianta

By | 6 března, 2003

1. kriteriem jsou peníze – to je maximální suma, kterou jsem schopen sehnat hotově (předpokladem je že celkem moc stabilní příjem nemám a půjčky prostřednictvím multiSERvis a podobně jsou pro mě moc drahé, pokud si splátky dovolit můžu tak pouvažuji i nad touto možností).
Pokud zjistím že mám tak asi 5000 kč tak je to skoro málo.

Možnosti koupě jsou:

 • a) tovární značkového konce.
 • b) relativně značkové konce české (slovenské a podobné) výroby.
 • c) různé konce různých výrobců víceméně pašované do čr.
 • d) domácí stavba z dodávaných stavebnic nebo podle schematu.
 • e) bazar s čímkoliv výše uvedeným.

  a) výhody: kvalitní prověřené konce s zaručeným servisem, případně i službami jako je zapůjčení náhrady po dobu poruchy, technické parametry jsou pravdivé, konec má ESČ – tzn. když to někoho zabije sedět nepůjdu.Výhodou je prodej převážně v kamenném obchodě od firmy, ktetrá je SCHOPNA garantovat záruky a servis(česky řečeno, mám si na nich co vzít, mají zázemí jak technické tak finanční). Pokud ho před koupí budu chtít vidět uvnitř tak spíše jenom ze zvědavosti, bez problémů ti to každý prodejce ukáže.
  nevýhody: cena, ale je dána víceméně službami a servisem souvisejícím.

  b) výhody: výrazně nižší cena než u a) – 20 až 50% není problémem.
  nevýhody: různí výrobci udávají parametry různým způsobem, různá konstrukční řešení která jsou na různé úrovni, u těchto zesů je celkem NUTNÉ se podívat dovnitř případně získat i schema zapojení. Pokud ve výkonové části uvidím jako BUDIČ integrovaný obvod – ruce pryč. Nízká cena tohoto konce nestojí za problémy dané konstrukčním řešením. Franta pepa z vedlejší vesnice co se tím živí 2 roky není nejvhodnějším dodavatelem, když to za rok zabalí a pojede prodávat banány, konec mi nikdo nespraví. Většinou není ESČ, ale pravděpodobně je udělán podle českých norem.

  c) výhody: ještě nižší cena než u b)
  nevýhody: VELMI problematické záruky a servis, nekteré zařízení jsou „opravitelné“ pouze za cenu výměny komplet celého vnitřku, pochybný způsob prodeje, s tím související záruky, pokud mám na prodejce jenom mobilní telefon a možná ještě opsanou značku auta ve kterém přijel je uplatnění záruky celkem problémem. Většinou není ESČ a nikdo neví jak je udělaný.

  d) výhody: vím co mám, umím to opravit a nebylo to tak drahé jako a) nebo b), lépe použít vyzkoušené stavebnice (třeba naše), dát pozor na výskyt integrovaných obvodů ve stavebnici.
  nevýhody: musím tomu rozumět nebo znát někoho komu to svěřím, jsou to moje peníze, takže když to stavitel odpálí musím je nějak dostat zpět. Je to práce.

  e) výhody: možnost koupit značkový konec za dobrou cenu.
  nevýhody: možnost koupit draze šrot, záruka neexistuje – i když prodejce bude tvrdit něco jiného ve výsledku vám reklamaci může kdykoliv zamítnout a zdůvodní si to, u nás má obchodník tuto pravomoc a ty MUSÍŠ dokázat že tě okradl, u starých věcí ti já osobně když budu mít pocit že mě chceš podvést dokážu zdůvodnit zamítnutí čehokoliv a nepomůže ani občanský jouda.
  Nikdy nevíš co vlastně kupuješ, koupit konec který 2 roky jezdil 5 dnů v týdnu je průser, potenciální množství uviklaných drátů, studenáků a podobných věcí vznikajících převozem je mnoho, na druhou stranu konec který ležel 5 let v baru a hrál 2*týdně může být špičkový kup.